הוצאת ספרים

כתיבה היא דרך לגיבוש ידע, להמשגתו ולהפצתו, ויש בה תרומה ראשונית במעלה להתפתחות המקצועית והאישית של העוסקים בה. בערוץ הכתיבה כלולים הוצאת הספרים של מכון מופ"ת, כתב העת "דפים" – כתב עת אקדמי שפיט; פרסומים מקוונים– מאגר דיגיטלי מקוון של ספרים בהוצאת המכון בנושאי הכשרת מורים ובנושאים אחרים; ביטאון מכון מופ"ת – רבעון המהווה במת שיח זמינה לעוסקים בהכשרת מורים.

קטלוג פרסומים

מאגר הפרסומים של מכון מופ"ת מציג את היבול המגוון שכתבו מורי מכללות במסגרת מכון מופ"ת. הספרים המוצגים להלן מיועדים לבנות ולהעשיר את הידע של מכשירי מורים ושל אנשי חינוך בנושאים רלוונטיים לעבודתם. הפרסומים עוסקים בנושאים דיסציפלינריים, פדגוגיים ודידקטיים, כמו כן בנושאי חינוך וחברה רחבים יותר, והם משלבים תיאוריה ומעשה. מטרתם לסייע לסגל ההוראה במוסדות להכשרת מורים בעבודתם עם סטודנטים, וחלק ניכר מהם עשוי לשמש גם מורים בפועל.
הנחיות להגשת כתב יד

כתב העת "דפים"

כתב העת דפים הוא כתב עת אקדמי שפיט, היוצא לאור מאז 1985 על ידי מכון מופ"ת. דפים נמנה עם כתבי העת המובילים והוותיקים בעברית בתחום הכשרת מורים ומורות ובתחום החינוך ומתפרסמים בו מחקרים בתחומים אלה, תוך שאיפה מתמדת להרחיב את השיח המחקרי המגוון במסגרתם ולעודדו. מערכת דפים מזמינה חוקרות וחוקרים מכל תחומי הדעת להגיש מאמרים בתחומים אלה, במסגרת דיסציפלינה ספציפית, מנקודות מבט רב-תחומיות ומאמרים בעל ערך תיאורטי. כתב העת דפים רואה אור שלוש פעמים בשנה.

ביטאון מכון מופ"ת

הביטאון הוא רבעון, המזמן בימת שיח למאמרים בתחום המחקר, החינוך וההוראה. המאמרים נכתבים בידי אנשי חינוך מן המכללות להוראה ומהאוניברסיטאות (בארץ ובעולם), וכן מקרב קובעי המדיניות במשרד החינוך. בכל גיליון מתקיימת במת דיון בסוגיה עקרונית – מוצגים מאמרים בסוגיה זו, ולעתים השיח נמשך גם בגיליונות שלאחריו. בכל גיליון מופיעה הזמנה (קול קורא) לבימת הדיון הבאה, הכוללת נקודות מפתח לדיון.

חנות הספרים שלנו

אודות ההוצאה

הוצאת הספרים של מכון מופ"ת היא הוצאת נישה, היחידה בארץ המתמחה בנושאי חינוך והכשרת מורים. הרוב המכריע של הספרים היוצאים לאור על ידי ההוצאה נכתבים על ידי מורי מורים המלמדים במכללות להכשרת מורים בארץ, לעתים בשיתוף עם אנשי אקדמיה ממוסדות אחרים. התפתחותה של ההוצאה קשורה לשינוי בתפיסת תפקידם של מורי המורים ממלמדים בלבד ליוצרי ידע בתחום התמחותם. כל הספרים היוצאים לאור בהוצאה עוברים תהליכי שיפוט על ידי קוראים חיצוניים מהאוניברסיטאות והמכללות, מומחים בתחומי התוכן הרלוונטיים. בשנה האחרונה החלה ההוצאה בתהליך של העלאת ספרים מקוונים הן במסגרת ספריית כותר של מט"ח והן במסגרת האתר של מכון מופ"ת. ההוצאה גם משתפת פעולה עם הוצאות ספרים אחרות כגון: הוצאת הקיבוץ המאוחד, הוצאת מאגנס, כתב העת דור לדור של אוניברסיטת תל אביב ועוד.

מערכת ההוצאה

מערכת הוצאת הספרים
שם כתובת דוא"ל מספר טלפון

תמי ישראלי, ד"ר

ראש ערוץ כתיבה
tamisraeli@gmail.com 03-6901482

חני שושתרי

רכזת ערוץ כתיבה
hannis@macam.ac.il 03-6901441
עורכות לשון
שם כתובת דוא"ל מספר טלפון

אדוה חן

עורכת לשון
adva_c@macam.ac.il 03-6901427

מירב כהן דר

עורכת לשון
meiravc@macam.ac.il 03-6901457

נירית איטינגון

עורכת לשון
nirite@macam.ac.il 03-6901454

עדי רופא

עורכת לשון
adi_r@macam.ac.il 03-6901492

בנוסף עובדת הוצאת הספרים גם עם עורכי לשון חיצוניים.

מחלקת הגרפיקה
שם כתובת דוא"ל מספר טלפון

אורית לידרמן

מעצבת גרפית
oritl@macam.ac.il 03-6901463

בלה טאובר

מנהלת היחידה לעיצוב גרפי
bilat@macam.ac.il 03-6901407

מאיה זמר

מעצבת גרפית
maya_z@macam.ac.il 03-6901408
תפריט
אפשר לעזור?